Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi 2022

Powiększ obraz

W dniu 20 kwietnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyła się IV konferencja gmin ziemi dzierżoniowskiej nt. Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

W 2017 roku Spółka Wodociągi i Kanalizacja wspólnie z jej właścicielami (Dzierżoniów, Bielawa, Gmina Dzierżoniów, Niemcza, Pieszyce Piława Górna) podjęły inicjatywę corocznej organizacji przedmiotowej konferencji. Niestety z uwagi na pandemię nastąpiła dwuletnia przerwa.

W tym roku współorganizatorem spotkania, obok Spółki WiK była Gmina Dzierżoniów.

Konferencję rozpoczął  występ uczennic Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, po którym nastąpiło oficjalne otwarcie spotkania przez  Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Następnie prezes Wodociągów i Kanalizacji w Dzierżoniowie Pan Andrzej Bronowicki przedstawił prezentację na temat „Ochrony ujęć wody celem uzdatniania w WIK Sp. z o.o.”.

O gospodarce odpadami komunalnymi – jej obecnym stanie oraz wyzwaniach na przyszłość opowiedział Paweł Puszka, Prezes Zarządu Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7. Natomiast Tomasz Smolarz – Prezes Zarządu Energii Komunalnej Sp. z o.o. w Dzierżoniowie przedstawił prezentację pt. „Weźmy głęboki oddech – nasza wizja czystego powietrza i powstrzymania zmian klimatu”.

Na zakończenie, uczestnicy konferencji wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat działań przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego.

Relacja TVSudeckiej